Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği (ANİLDER) çocuk ve gençlere eğitim hizmeti sunmak amacıyla açılmış bir sivil toplum kuruluşudur. Bireylerin düşünen, üreten, bilgi sahibi ve sahip olduğu bilgiyi yorumlayabilen bireyler olarak yetişmesi Derneğimizin kurulduğu günden bu yana odak noktasıdır.

Bu doğrultuda T.C İçişleri Bakanlığı, T.C Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, T.C Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile ortaklaşa birçok projeyi yürütmüş ve sonlandırmıştır.

Kızlara Değer Geleceğe Değer, Erdemli Gençlik ile Bilinçli Nesiller, Sağlıklı Toplum için Değerli Gençlik, Mesleğim Var Geleceğim Var, Her Çocuk Bir Değer, Gençlere Değer Geleceğe Değer, Yeniden Yerleşik Mülteciler İçin Kapsamlı Rehberlik Projesi başarı ile sonlandırılan projelerin bir kaçıdır.

Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği olarak temel hedefimiz verdiğimiz eğitimler ile toplumun her kesiminden bireye ulaşmak ve bu bireylerin eksikliklerini telafi etmesinde onlara yardımcı olmaktır.